IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zrealizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.
Spełnij wymogi stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego Verband der Automobilindustrie. System etykietowania podzespołów automotive znacznikami RFID (Radio Frequency Identification). Jeśli chcesz spełnić wymogi m.in. Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA), odpowiedzią jest właśnie ta technologia. System wdrożymy w Twojej firmie w 12 tygodni. Bez zakłócania procesów logistycznych.
Przejdź z nami na etykiety RFID i wyeliminuj problemy, a jednocześnie zapewnij swojemu zakładamy zgodność z wytycznymi VDA
Standardy niemieckie VDA obejmą Twoje procesy kontroli:
Sprawdź korzyści z wdrożenia etykiet i tagów RFID zgodnych z VDA.
Błyskawiczne skanowanie całej zawartości koszy i palet bez ich rozpakowywania. Wystarczy spowolniony przejazd przez bramkę RFID. W efekcie duże ilości produktów sprawniej przemieszczają się po magazynie i do załadunku, a przy okazji automatycznie sprawdzana jest poprawność kompletacji zamówienia. Z kolei u kontrahenta posiadającego system RFID, dostawy są szybciej odbierane i rejestrowane.
Terminowość realizacji zleceń i trafność prognoz finansowych. Odpowiadające wymogom VDA tagi i etykiety RFID to podstawa systemu kontroli magazynu zapasów, produkcji, logistyki i spedycji.
Mobilne bramki, odpowiadające wymogom VDA, RFID zapewniają szczelny monitoring.
Zgodne z VDA etykiety i tagi RFID to lepsza kontrola nad każdą jednostką półproduktu i produktu końcowego.
Automatyzacja procesu skanowania zapewnia szereg korzyści.
Zaplanuj wdrożenie w swojej firmie.
Sprawdź, jak szybko i sprawnie możemy pomóc Ci zabezpieczyć kontrakty z odbiorcami Twoich produktów i zwiększyć wydajność systemu logistycznego Twojej firmy.
Zadbaj o priorytety i pozycję na rynku automotive dzięki technologii RFID
Radio Frequency Identification, bo tak należy rozwinąć ten skrót, jest technologią służącą do identyfikacji oznaczeń, która do działania wykorzystuje fale radiowe. Dane na temat produktów, podzespołów, materiałów i innych obiektów są przechowywane w tagach i etykietach (chipach), a do ich odczytu służą specjalne czytniki. Stosowanie RFID jest wymagane przez przedsiębiorstwa, które zamierzają spełnić wymagania VDA (Verband der Automobilindustrie) – niemieckiej organizacji wyznaczającej standardy w branży motoryzacyjnej.
Technologię Radio Frequency Identification można porównać ze znakowaniem standardowymi kodami kreskowymi, jednak należy ją uznać za zdecydowanie nowocześniejszą, bardziej zaawansowaną, praktyczniejszą i efektywniejszą. Etykiety i tagi RFID zgodne z VDA pozwalają na wprowadzenie w firmie z sektora automotive rozwiązań odpowiadających aktualnie obowiązującym kryteriom.
Zaufali nam
Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.
Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.
Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.
System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.