IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zrealizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.
Uszczelnij system obserwacji, identyfikacji i kontroli na magazynie oraz produkcji, dzięki inteligentnym systemom wizyjnym – MVS. Rozwiązania z tej kategorii przyspieszą procesy, jednocześnie zwiększając poziom bezpieczeństwa.
Ponosisz zbędne koszty kontroli opartej na pracy ludzi?
Zlikwiduj te ograniczenia i zyskaj nowy potencjał, dzięki wprowadzeniu firmy w erę 4 rewolucji przemysłowej. Skorzystaj z nowoczesnej technologii, która już dziś daje przewagę tym firmom, które wdrożą ją wcześniej od konkurencji.
Zapewnij swojej logistyce spójny, zintegrowany, zautomatyzowany ekosystem oprogramowania i aplikacji. Zautomatyzuj procesy kontroli, które będą szybsze i dokładniejsze oraz tańsze bez udziału człowieka. Wdróż system wizyjny wspomagany przez sztuczną inteligencję.
Przekonaj się, jak łatwo i szybko podnieść standardy kontroli i bezpieczeństwa na produkcji, magazynie i w handlu, zwiększając przy tym rentowność.
Przykłady zastosowania widzenia maszynowego
Magazyny e-commerce potrzebują wyjątkowej sprawności kompletacji, ponieważ ich praca składa się z wielu drobnych zamówień. Zwiększa to liczbę klientów, a przez to i ryzyko zwrotów. Redukcja tego ryzyka jest kluczowa dla zapewnienia sprawności i ograniczania kosztów operacyjnych.
Systemy MVS w e-commerce zapewniają kontrolę:
Branża spożywcza docenia inteligentne systemy wizyjne za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa produktów. Procesy dziejące się automatycznie, to na przykład:
Dzięki MVS, sprzedawcy mają świadomość stanu swoich zapasów. Mogą łatwiej optymalizować sprzedaż, unikać marnowania żywności z powodu przeoczeń lub przyjęcia dostawy niepoprawnych produktów.
Branża motoryzacyjna wykorzystuje systemy wizyjne oparte na sztucznej inteligencji do zapewniania zgodności towaru z normami na wszystkich etapach procesu produkcji. Technologia automatycznie rozpoznaje:
W ten sposób można w porę zdiagnozować problemy i ryzyka poszczególnych faz produkcyjnych, a także zapobiegać wysyłaniu wadliwego towaru – uniknąć reklamacji i kar umownych.
Systemy 2D wystarczają do identyfikacji oraz inspekcji obiektów posiadających wyraziste kolory, teksturę lub indywidualne kody. Przyporządkowują obrazom wartości na podstawie charakterystyki matryc pikseli. Wykrywają m.in. błędny kolor, niedokładne malowanie, uszkodzenia powierzchni takie, jak pęknięcia czy zarysowania.
Systemy 3D rozszerzają możliwości wersji 2D. Sprawdzają się tam, gdzie produkty są do siebie podobne pod względem kolorystycznym i wymagają oceny większej liczby parametrów: wymiary, objętość, ułożenie w opakowaniu i kształt. Wykrywają nie tylko zarysowania, ale i wgniecenia lub niepoprawny montaż w 3D.
Skanery stacjonarny MVS nad przenośnikami błyskawicznie rejestrują dane o każdym produkcie umieszczonym w polu widzenia. Między innymi rozpoznają:
Funkcjonalności OCR i OCV – służą do rozpoznawania i weryfikacji znaków umieszczonych na produktach. Sprawdzają, czy na każdym produkcie:
Jednocześnie zbierają dane statystyczne, które pozwalają porównać partie pod kątem poprawności i powiązać ewentualne błędy z czasem procesów produkcyjnych.
Ciekłe soczewki odpowiadają za błyskawiczną adaptację ostrości do sytuacji na linii produkcyjnej – zróżnicowanych gabarytów, zmiennego oddalenia obiektów, różnorodnej lokalizacji etykiet.
System lamp oświetla pole obserwacji, zapewniając dostęp do wszystkich cech produktu czy zdarzenia.
Algorytmy Deep Learning umożliwiają samodzielne doskonalenie się AI w miarę upływu czasu. Sztuczna inteligencja samodzielnie zbiera materiał porównawczy, którego używa do sprawniejszego rozpoznawania drobniejszych defektów, takich jak rysy, wgniecenia czy trudniejsze do wykrycia uszkodzenia etykiet. Im więcej materiału, tym szybsza i dokładniejsza kontrola.
Roboty przemysłowe z procesorem komunikują się w ramach systemu MVS, przesyłając dane i odbierając instrukcje tworzone na bazie algorytmów sztucznej inteligencji.
HMI (interfejs człowiek-maszyna) pozwala pracownikom nadzorować zautomatyzowane procesy, bez konieczności bezpośredniego wykonywania powtarzalnych zadań: śledzenia produkcji, identyfikacji, kontroli jakości, pomiarów i liczenia.
Integracja MVS z Twoimi systemami pozwala kontrolować procesy produkcyjne i magazynowe w czasie rzeczywistym. Kamery przemysłowe nowej generacji prowadzą ciągłą, drobiazgową obserwację. Na bazie algorytmów sztuczna inteligencja reaguje na wydarzenia i przesyła dane do pracowników, na Twój pulpit i do systemów. Pozwala to na:
Do prostych inspekcji, liczenia i zaczytywania kodów:
Czujniki wizyjne. Pojedyncze urządzenia z kamerą i procesorem, które podłączone są do komputera z dedykowanym oprogramowaniem.
Do kompleksowej analizy uwzględniającej pozycje elementów:
Inteligentne kamery. Urządzenia łączące w sobie kamerę z wewnętrznym oprogramowaniem. Z możliwością kontroli i konfiguracji także za pomocą zewnętrznego komputera.
Do złożonej oceny parametrów produktów:
Jednostki VPC. System elastyczny, w którym do komputera można dobrać kamerę oddzielnie – na podstawie oczekiwań i charakterystyki kontrolowanego procesu, czy rodzaju produktów.
Niezależnie od wybranego systemu, który wybierzesz, w ramach umów serwisowych, zapewnimy wysokiej klasy wsparcie techniczne. Helpdesk IBCS Poland jest dostępny w godzinach roboczych lub w trybie 24/7. Od konsultacji telefonicznej, po zdalne wsparcie administracyjne. W naprawach sprzętu rozszerzamy warunki producenta. Możesz liczyć na obsługę logistyczną, przywracanie oprogramowania, testy po naprawach i ponowne konfiguracje zgodnie z charakterystyką Twojego procesu logistycznego. Dostarczamy również sprzęt zastępczy. Sprawdź i wybierz swoje warunki >>>
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Opowiedz nam o swoich problemach z lukami w kontroli magazynu i strefy produkcji. Wdrożymy i zintegrujemy rozwiązania MVS, które staną się centrum identyfikacji, rejestracji i kontroli procesów.
Sprawdź, jak to przełoży się na niezawodność procesów w Twojej firmie
ibcsSnapEvidence zakłada przede wszystkim śledzenie oraz pełną rejestrację istotnych operacji produkcyjnych. „Dowód” takich działań jest widoczny na zdjęciach, które w dodatku są robione z różnych odległości, pod różnymi kątami.
Wszystkie takie fotografie są skrupulatnie archiwizowane – tak, by łatwo można je było odnaleźć. Pomocne jest tu przypisanie poszczególnym zdjęciom kodu danej operacji produkcyjnej, a także numeru kamery i stanowiska. Ponadto system umożliwia sterowanie wyzwalaniem robienia zdjęć. Jest to dostępne z systemu produkcyjnego klienta.
Na cały system, poza samymi kamerami, składają się również elementy okablowania, oprogramowanie do obsługi kamer (wraz z pełną dokumentacją licencyjną), interfejs do systemu produkcyjnego klienta, a także sprzęt, na którym wszelkie operacje można wykonywać i śledzić (może to być na przykład tablet).
System ten można wykorzystać zarówno w gabinecie, jak i w biurze. Sprawdzi się w różnego typu wnętrzach – w typowych biurach, w pomieszczeniach typu open-space, na recepcji, w gabinetach, a także w salach konferencyjnych, seminaryjnych i audytoryjnych oraz we wszelkich innych reprezentacyjnych miejscach w przedsiębiorstwie. Co ważne, można go wykorzystać nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale i w przestrzeniach użyteczności publicznej.
Mało tego! Jak każde rozwiązanie technologiczne, można go wzbogacać o dodatkowe funkcjonalności – tak, by maksymalnie dostosować system kamer wizyjnych dla konkretnego klienta (oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się, że w danej firmie można je wprowadzić oraz po dodatkowych testach).
Jesteśmy integratorem rozwiązań SCM z trzema dekadami doświadczenia. Naszym celem jest maksymalizowanie wydajności i niezawodności całego systemu logistyki w Twojej firmie – dzisiaj oraz w miarę jej rozwoju. Dbamy o wszystkie procesy logistyczne naszych klientów. Aby gruntownie poznać potrzeby i zależności systemowe, rozmawiamy z pracownikami różnych szczebli. Ponadto, rekomendujemy, dostarczamy i wdrażamy uzupełniające rozwiązania, a następnie dbamy o ich sprawne działanie bez przestojów.
Wprowadzamy nowoczesne rozwiązania przyspieszające pracę:
Wdrażamy oraz integrujemy rozwiązania IT, które stworzą spójny system kontroli:
Sprawdź, jak bardzo technologia MVS zwiększy sprawność i niezawodność identyfikacji i kontroli jakości w Twojej firmie.
Zaufali nam
Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.
Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.
Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.
System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.